LAPEER COUNTY CLERK - THERESA M. SPENCER

COUNTY ELECTED OFFICIALS
COUNTYWIDE ELECTED OFFICIALS
4 year term ending 01-01-2017
PROSECUTING ATTORNEY Timothy M. Turkelson (R)
SHERIFF Ron Kalanquin (R)
COUNTY CLERK Theresa M. Spencer (R)
COUNTY TREASURER Dana M. Miller (R)
REGISTER OF DEEDS Melissa R. DeVaugh (R)
DRAIN COMMISSIONER Joe Suma (R)
COUNTY SURVEYOR Ray Davis (R)
COUNTY COMMISSIONERS
2 year term ending 01-01-2016
DISTRICT #1  Cheryl A. Clark (D)
DISTRICT #2 Gary Roy (R)
DISTRICT #3 Dyle G. Henning (R)
DISTRICT #4 Lenny Schneider (R)
DISTRICT #5 Dave Eady (R)
DISTRICT #6 Linda M. Jarvis (R)
DISTRICT #7 C. Ian Kempf (R)
COUNTY ROAD COMMISSION
6 year term
Dale Duckert Term expiring 01-01-2020 (R)
Gary Howell Term expiring 01-01-2019 (R)
Michael Hemmingsen Term expiring 01-01-2017 (R)
JUDICIAL
6 year term
40th CIRCUIT COURT Term Expiring
Honorable Nick O. Holowka
Honorable Byron J. Konschuh
01-01-2017
01-01-2021
71A DISTRICT COURT Term Expiring
Honorable Laura Cheger Barnard
01-01-2021
PROBATE COURT Term Expiring

Honorable Justus C. Scott

 01-01-2019

 

BACK TO HOME

Page last updated on 01/08/2016